2 березня на Педагогічному факультеті у межах авторського проєкту Тетяни Качак “Літературна академія” відбулася онлайн-зустріч з письменником, членом Українського ПЕН-клубу та Національної спілки письменників України Григорієм Фальковичем. Свято дитячої поезії та спілкування з Автором за участі науковців і студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Бердянського державного педагогічного університету організували докторка філологічних наук, професорка кафедри початкової освіти Тетяна Качак та кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії і методики дошкільної і спеціальної освіти Лариса Круль.
Дитячі вірші Григорія Фальковича називають справжньою літературною подією. Його поезія позначена ліризмом, мелодикою мови, дотепністю, м’яким гумором, ігровими елементами. Вірші-ігри, каламбури, вірші-повчання, колискові, іронічні вірші, вірші-суперечки, небилиці, омонімічна поезія, вірші-замольовки – далеко не всі жанрові форми, в яких творить поет.
Наталія Марченко написала дуже влучно: “Поезії Григорія Фальковича у збірці “Абу Каракамбада” – шалений гімн свободі, творчості та дитинству!”. Такими є поезії усіх збірок. Проілюстровані дитячими малюнками, поставлені на музику, надруковані у шкільних підручниках й озвучені у відеочитаннях тексти поета захоплюють малих і дорослих.
Презентацію збірок “Фікулі”, “Корова спекла коровай”, “Шалохмонеси”, “Комашка писала нікому”, “Про котів та про собак”, “Про Жабку Гапку”, “Абетка”, “Сумна історія”, “Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі”, “Руді і чумацький шлях” супроводжували читання віршів, слухання пісень на слова Григорія Фальковича, цікаві коментарі автора. Особливо вразили спогади з дитинства, розповіді про родину, роздуми про дитячу поезію й тему війни в дитячій літературі. Цікаво було дізнатися, як творилися вірші й збірки, виникали назви поезій, що надихало поета й які життєві події відлунюють у художньому світі.
Емоційними були перегляди фрагмента унікального анімаційного серіалу “Мова кольорова”, який постав на основі віршів поета, відеокліпа “ДЗІГУРУ-БУДУ-БАДУ-МАГАФІРА – пісенька про Вампіра”. Згадали про проєкт “Фальколо”, спрямований на розвиток родинного читання.
За оригінальні запитання під час інтерактиву студенти Катерина Раєвська, Ірина Федоришин та Діана Крайник отримають книжки з автографом Григорія Фальковича.
У заході взяли участь дослідниця дитячої літератури, докторка педагогічних наук, професорка, авторка підручників Наталія Богданець-Білоскаленко, доктори філологічних наук, професори Ольга Харлан та Ольга Новик, кандидатка філологічних наук, доцентка Ганна Вусик і студенти з Бердянського державного педагогічного університету, а також викладачі, студенти другого і третього курсів Педагогічного факультету спеціальностей “Початкова освіта” та “Дошкільна освіта”, докторка філологічних наук, професорка Наталія Мочернюк зі студентами-філологами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.