Цюняк Оксана Петрівна

доктор педагогічних наук, професор,

професор кафедри початкової освіти

http://orcid.org/0000-0002-4573-1865

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57214805344

https://www.webofscience.com/wos/author/record/HJZ-4581-2023

e-mail: oksana.tsiuniak@pnu.edu.ua

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

У 2005 році закінчила Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, практичного психолога в закладах освіти, викладача.

З 2003 року працювала на посаді секретаря-діловода Педагогічного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З 2012 по 2014 рр. навчалася у аспірантурі Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (м. Київ).

З 2014 р. розпочала свою науково-педагогічну діяльність на кафедрі теорії та методики початкової освіти.

У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування професійної культури майбутніх магістрів початкової освіти у вищих навчальних закладах» зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти у Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (м. Київ).

З 2018 року навчалася у докторантурі Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (м. Київ).

У 2020 році присвоєно вчене звання «доцент».

У 2020 році захистила докторську дисертацію на тему «Система професійної підготовки майбутніх магістрів початкової освіти до інноваційної діяльності» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти у Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України м. Київ.

У 2022 році присвоєно вчене звання «професор».

Сфера наукових інтересів охоплює широкий спектр актуальних проблем педагогічної інноватики та освітньої практики, зокрема: проблеми професійної підготовки майбутніх магістрів початкової освіти до інноваційної діяльності у закладах вищої освіти; професійна підготовка майбутніх вчителів початкової школи в умовах цифрової трансформації освіти; формування професійної культури майбутніх педагогів; проблеми теорії і практики професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів у закладах вищої освіти; проблеми використання інноваційних освітніх технологій та інноваційних підходів до викладання навчальних дисциплін у закладах вищої освіти; формування інноваційної компетентності сучасного вчителя початкових класів та викладача закладів вищої освіти.

Нагороджена грамотами дирекції Педагогічного інституту (2012, 2015), Подякою Керівництва Центру українсько-європейського наукового співробітництва за співпрацю та участь у статусі лектора у Всеукраїнському науково-педагогічному підвищенні кваліфікації «Управління якістю науково-дослідницької діяльності у закладах вищої та фахової передвищої освіти в умовах воєнних реалій» (Ужгород-2022); Подякою ректора Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради. Луцьк-2021; Дипломом за активну участь у семінарах виставки і представлення освітніх інноваційних технологій (Національна академія педагогічних наук України,     20−21 листопада, 2020); За активну участь у проєкті «Університет обдарованої дитини (2019); Почесною грамотою Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської УГКЦ Володимира Війтишина (2012), Подякою благодійної організації «Рочестер Майдан» (ROC Maidan) (2014).

Гарант освітньо-наукової програми «Професійна освіта» третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 015 «Професійна освіта» (за спеціалізаціями) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка. Кваліфікація: доктор філософії (2022).

Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних за спеціальностями 13.00.01– загальна педагогіка та історія педагогіки, 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (2022).

Координатор «Об’єднання інституцій партнерів «Педагогічна синергія» (ініціатор – Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (м.Київ).

Членкиня редакційної колегії фахового журналу (категорія Б) «Освітні обрії» (2021).

Заступник головного редактора фахового видання “Академічні студії. Серія: Педагогіка” (2021). Комунальний заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.

Членкиня Консультативної ради з питань підвищення рівня викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Членкиня постійно діючої експертної комісії університету щодо підготовки матеріалів та видань, призначених для відкритого опублікування (наказ №669 від 27 жовтня 2021).

Членкиня Української асоціації дослідників освіти (УФДО) 2023 р.

Лектор Всеукраїнського підвищення кваліфікації з проблеми «Управління якістю науково-дослідницької діяльності у закладах вищої та фахової передвищої освіти в умовах воєнних реалій» з ініціативи Центру українсько-європейського наукового співробітництва (2022).

Керівник студентської наукової групи «Формування професійної культури майбутніх учителів Нової української школи».

Академнаставник студентської групи.

 Забезпечую викладання навчальних дисциплін: «Педагогічна інноватика», «Етнопсихологія», «Практична психологія в початковій школі», «Конфліктологія», «Актуальні проблеми практичної психології у закладах освіти», «Методика трудового навчання з практикумом», «Академічна доброчесність у науковій діяльності», «Сучасні тенденції розвитку теорії та методики професійної освіти», «Профілактика емоційного та професійного вигорання». Здійснюю керівництво дипломними роботами на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Організаторка благодійного ярмарку «Творимо добро своїми руками» (2014-2019), за участю студентів Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та педагогічного факультету https://www.youtube.com/watch?v=-ZvZfUsNEVk,

https://www.youtube.com/watch?v=PUvPwt-ZOQQ,

https://www.youtube.com/watch?v=TTLlXFIc_iE.

https://gk-press.if.ua/tvorymo-dobro-svoyimy-rukamy-frankivski-studenty-vlashtuvaly-blagodijnyj-yarmarok/).

Провела виховні заходи:

«А над світом українська вишивка цвіте» (2015), «Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна Сотня в вирій полетіла…» (2015), «Духовні цінності сучасної молоді» (2016), «Величне і прекрасне слово Мати! Від неї все на світі! Навіть світ…!» (2017), «Волонтерство: мобільність, оперативність, людяність» (2017), «Вишиванка і родина – моя квітуча Україна (2018); «Вогонь Шевченкового слова» (2021), «Україна цвіте вишиванками» (2021), «Україна у серці» (2021), онлайн виховний захід «Пам’ятаємо Героїв Крут» (2022), «Ми українці: честь і слава незламним» (2022), онлайн захід-реквієм «Герої Небесної Сотні – Ангели майдану» (2022), флешмоб «Віримо у нашу перемогу» (2022), виховний онлайн захід «Ми українці: честь і слава незламним» (2022), «Сплітаємо побажання добра і перемоги для наших захисників» (2022).

Заходи профорієнтаційного спрямування із студентами Івано-Франківського коледжу, а саме: тренінг «Мистецтво бути вчителем» (2019), квест «Учитель – не просто професія, це – покликання» (2018). Профорієнтаційні зустрічі із випускниками закладів загальної середньої освіти: «Вишивка єднає українців» (2022), «Мій вибір – моє майбутнє» (2022).