Клепар Марія Василівна

доктор педагогічних наук, професор,

професор кафедри початкової освіти, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України

https://orcid.org/0000-0003-4923-8696)

e-mail: mariia.klepar@pnu.edu.ua

 

Персональна сторінкаОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Клепар Марія Василівна народилась в Закарпаття, Іршавський р-н. с. Імстичево. У 1982 році  закінчила музично-педагогічний факультет Івано-франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника.

З цього ж року працювала викладачем  на кафедрі теорії і історії музики вищезгаданого інституту.

З 1990 по 1993 роки – аспірантка Київського педагогічного інституту імені Драгоманова, де у листопаді 1993 року захистила  кандидатську дисертацію на  тему »Формування світоглядної позиції студентів засобами музичного мистецтва» і отримала наукове звання кандидат педагогічних наук.

З 1993 року  – кандидат педагогічних наук, кафедри  мистецьких дисциплін педагогічного факультету, у 1996 р. присвоєно вчене звання  доцент.

З 2001 по 2006 роки працювала в МЗС України, звідки була направлена до Москви у Посольство України в Російській Федерації,на дипломатичну  посаду відділу освіти, науки і діаспори Посольства України в РФ.

У 2004 році М. Клепар присвоєно нагороду України – Заслужений працівник культури України, цього ж року  була відзначена нагрудним знаком Міністерством освіти України – Відмінник освіти України, у 2005 р. – нагороджена Грамотою Міністерства закордонних справ України,

2006 та 2010, 2015 нагороджена Почесними  Грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації, – 2010.2016 – Грамотою Голови Івано-Франківської обласної ради.

2010, 2014, 2015 та 2016 Грамотами Обласного управління  культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

2017 – Подяка міського голови Івано-Франківська за вагомий внесок в дипломатію та популяризацію культури Прикарпаття.

2019- Доктор педагогічних наук, професор. Захистила докторську дисертацію на тему «Підготовка фахівців з міжнародних відносин в  закладах вищої освіти України» (друга половина ХХ ст.- початок ХХI ст.)

Нагороджена багатьма Подяками керівників міст Нова Соль, Зелена Гура, Ополе, Краків, Слупськ (Польща), м. Пряшів, Прага (Чехія)  багатьма грамотами  та подяками Департаменту освіти і науки  Івано-Франківської обласної та міської ради, грамотами  та подяками університету та інших установ міста та  області.

Враховуючи досвід дипломатичної роботи – другий секретар з питань культури, освіти і діаспори в Посольстві України в Москві, працює за сумісництвом  професором кафедри міжнародних економічних відносин інституту історії і політології ПНУ імені Василя Стефаника

Впродовж роботи на кафедрі міжнародних відноси забезпечую викладання навчальних дисциплін: лекційно-практичні  курси «Дипломатичний протокол», «Міжнародна інформація» та «Зв’язки з громадськістю», «Ділові переговори в міжнародному бізнесі»

В 2014 році проходила стажування в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.

2019 стажування в в Львівському державному університеті імені Івана Франка (6 місяців) на кафедрі консульської служби та дипломатичного протоколу.

У 2020 році – стажування тема -«Едукація та індивідуалізація в закладах освіти». Навантаження стажування  -180 год. 6 кредитів. Місце стажування м.Катовіце Польща. Вища технічна школа 25 червня-4 жовтня, 2020.

Клепар М.В.- Учасник численних Всеукраїнських та Міжнародних конференцій, автор близько 160 публікацій наукового та навчально-методичного характеру з проблематики виховання  культури особистості.

Член спеціалізованої вченої ради Д 20.051.01 по захисту дисертацій у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Є опонентом дисертаційних досліджень на здобуття наукового звання кандидат наук, та доктор наук.

М. Клепар бере участь в експертній комісії по акредитації вузів (наказ МОН України) № 1327.

Член журі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво», ЦДПУ імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький)

Член журі всеукраїнського мистецького конкурсу диригентів  в Центральноукраїнському  університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький). Впродовж тривалого часу, була головою журі фестивалю «Таланти землі Галицької», що проводив департамент управління освіти міста, активно працює в  міжнародному українсько-польському проекті  «Обжинки в Польщі»  та ін. член журі дитячого фестивалю конкурсу «Прикарпатські соловейки», член журі студентського фестивалю «Весняна хвиля».

Член журі обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. м. Івано-Франківськ.

Як науковець – активна  учасниця всеукраїнських  та  міжнародних конференцій з фахового напрямку. Бере участь у проєктно конкурсній програмі – до Плану реалізації Стратегії розвитку міста. Назва проекту  «Збереження та популяризація самобутності українського мистецтва Прикарпаття».

Учасник українсько-польського наукового семінару  «Соціально-педагогічні аспекти професійної діяльності вчителя».

З 1995 року по сьогодні є керівником  народного вокального ансамблю «Гуцулочки»  який  є багаторазовим лауреатом  міжнародних фестивалів та конкурсів.

Колектив  виступав на сценах Австралії, Японії, Канади, Америки, Чехії, Угорщини, Греції, Грузії, Словенії, Польщі, Румунії, Хорватії, Італії, Австрії.

Керівник  секцій мистецтвознавство та фольклористика Малої  академії наук учнівської молоді  (м. Івано-Франківськ). Молоді вихованці- науковці беруть активну участь в конкурсі захисті наукових робіт де займають перші місця.

Також  приймає активну участь у проекті «Університет обдарованої дитини», організований при Прикарпатському національному університеті.

Керує постійно діючою студентською проблемною групою; студентська вокальна група «Мальви» на педагогічному факультеті