Кафедра початкової освіти вітає студентку групи ПО-42 Мар’яну Перчик з успішним виступом (2-ге місце) на І турі олімпіади з педагогіки

10 травня 2023 року на кафедрі педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика відбувся І тур олімпіади з педагогіки, у якому взяли участь здобувачі освітнього рівня «бакалавр», що представляли різні спеціальності, які є в нашому університеті. Студенти факультету природничих наук, педагогічного факультету, факультету історії, політології і міжнародних відносин, філологічного факультету, навчально-наукового інституту мистецтв, факультету математики та інформатики змагалися за звання найкращого майбутнього фахівця в галузі педагогіки.

Мар’яна Перчик, гордість кафедри початкової освіти та педагогічного факультету, виборола 2-е місце, продемонструвавши вміння презентувати себе як майбутню вчительку (конкурс самопрезентаційних проєктів «Учитель на освітньому фронті») та засвідчивши професійні навички в процесі демонстрації виховного проєкту «А вишиванка – долі оберіг», присвяченого прийдешньому Всесвітньому дню вишиванки.  

Під час самопрезентації Мар’яна Перчик розповіла не тільки про те, що спонукало її вибрати професію вчителя (вона із династії вчителів, які здобували освіту в нашому університеті: бабуся і тітка свого часу навчалися на педагогічному факультеті, а мати та батько – на філологічному, п’ята в родині, яка пов’язана з учительським фахом), які знання, професійні навички здобула, навчаючись на педагогічному факультеті, яких успіхів досягла на ниві освіти, науки, у громадській праці, а й окреслила своє бачення перспектив професійно-педагогічної діяльності. 

З першого курсу Мар’яна Перчик активно займається науковою роботою: є старостою гуртка «Мовні екологи», де за наукового керівництва проф. Галини Білавич досліджує маловивчену в українській науці проблему екології наукового мовлення. Результати її наукового пошуку апробовані на численних наукових конференціях різного рівня. Лише протягом 2020-2021 рр. студентка пройшла 14 англомовних курсів та вебінарів, має 16 сертифікатів про проходження курсів на платформі Prometheus і 6 сертифікатів, які отримала на платформі Edera, пройшла тренінг «Character for Kids», який проводив американець Джон Кук, завершила програму тренінгу «Useful Apps and Tips for Teaching Students and Kids (Must-Haves)» на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem».

Своє навчання та наукову діяльність талановита студентка поєднує з громадською та волонтерською працею. Ще з першого курсу Мар’яна Перчик  входить до складу вченої ради педагогічного факультету, упродовж чотирьох років є старостою групи, протягом 2019-2020 рр. входила до громадського комітету Прикарпатського  національного університету імені Василя Стефаника, з початку минулого року є головою студентського сенату педагогічного факультету. Організувала та провела чимало різноманітних заходів, зокрема й майстер-класи для наймолодших мешканців Івано-Франківська та для тих дітей із родин внутрішньо переміщених осіб та ін. Навчаючись на першому курсі, стала учасницею, волонтеркою-коучем, проєкту «Університет обдарованої дитини» (УОД), який діє при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, аналога якому немає в Україні. Разом з керівником проєкту УОД проф. Галиною Білавич вела заняття для учнів початкових класів у Школі мовних екологів. Проєкт «Цікаві канікули – 2020», який успішно реалізували онлайн, дав можливість застосувати набуті знання в ділянці мовознавства, педагогіки, психології, ораторського мистецтва на практиці. Уже четвертий рік поспіль Мар’яна Перчик організовує святкові заходи для дітей соціально-реабілітаційного центру матері та дитини «Містечко милосердя Святого Миколая». 2022 р. стала меценатом для рідного Ямницького ліцею, подарувавши книги до сільської бібліотеки.

Студентка є переможницею в конкурсах на здобуття стипендій від Благодійного фонду «Повір у себе» і Фонду Інституту Східноєвропейських  Досліджень (м. Варшава, Республіка  Польща). Протягом 2022 р. отримувала стипендію Президента України.

Підготувала студентку Мар’яну Перчик до участі в І турі олімпіади з педагогіки проф. Галина Білавич, консультування здійснював проф. Борис Савчук.

Завершуючи самопрезентаційний проєкт «Учитель на освітньому фронті», майбутня педагогиня зазначила: «Я пишаюся, що обрала професію вчителя, адже кожен  педагог  –  це  не  просто  людина, а помічник, психолог, друг, наставник, майстер  своєї  справи, носій  знань і  вмінь, у його  серці  завжди  доброзичливість, милосердя й любов. Користуючись нагодою, як цьогорічна випускниця бакалаврату, хочу від імені моїх однокурсників щиро подякувати вам, шановні наставники, за те, що віддаєте нам знання, ділитеся досвідом, ведете в науку, є чудовим взірцем для наслідування, тобто Вчителями, якими, перефразовуючи тезу І. Франка, педагогічний факультет університету, освіта Прикарпаття та загалом педагогічна наука України стоїть».

Більш докладно про організацію та проведення І туру олімпіади з педагогіки можна довідатися за покликанням: https://kpibs.pnu.edu.ua/

 

Інформацію підготувала
доктор педагогічних наук, професор

Галина БІЛАВИЧ