Професорка Ольга Деркачова взяла участь у першому етапі науково-практичного семінару «Формування громадянської позиції при викладанні дисциплін у закладах освіти засобами української літератури»

14 березня 2024 р. відбувся перший етап науково-практичного семінару «Формування громадянської позиції при викладанні дисциплін у закладах освіти засобами української літератури», організаторами якого виступили: ДНУ «ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ», ДУ «НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВИЩОЇ ТА ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ», ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛКА ГОЛІВ ОБЛАСНИХ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ВИКЛАДАЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ ТА ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ ГАЛУЗІ, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ, ВСП «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА», ВСП «ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА», ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА. Захід відбувся під егідою МОН України. Модераторкою виступила проф. Ольга Деркачова

У цьому семінарі взяло участь понад 150 освітян та науковців з різних куточків України. З вітальним словом до присутніх звернулася ініціаторка семінару Тетяна Миколаївна АНТОНЮК, голова Всеукраїнської спілки голів обласних (міських) методичних об’єднань викладачів української філології закладів фахової передвищої освіти та провідних фахівців галузі, заслужена працівниця  освіти, викладачка-методистка Чернівецького індустріального фахового коледжу.

З доповідями виступили: кандидат філологічних наук, доктор педагогічних наук, професора кафедри української літератури і мови імені  Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Ількович Микитюк («Антиімперська парадигма Івана Франка: боротьба з москвофільством і панрусизмом», Ольга Сергіївна Деркачова, докторка філологічних наук, професорка кафедри початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника («Кульутрно-освітній потенціал коміксів про російсько-українську війну»), Олена В’ячеславівна Муслієнко, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди («Війна у спробі артикуляції: транс/формація жанрів»), викладачка кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Світлана Іванівна Вардеванян («Російсько-українська війна, що триває. Способи літературного проговорення»),  Світлана Василівна Ленська, докторка філологічних наук, професорка кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка («Роль художнього Слова як зброї у російсько-українській війні (на прикладі збірки «У серці – Україна»), Олена Богданівна Бурковська, кандидатка філологічних наук, викладачка Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» («Cучасна українська підліткова література»).

Актуальні та глибокі доповіді викликали жваве обговорення про роль української літератури у сучасному світі, про те, якою вона повинна бути, про важливість творів про війну у вихованні та навчанні здобувачів освіти та формуванні їхніх читацьких інтересів та громадянської компетентності.

Наступний етап семінару, на якому передбачається зустріч з письменниками, пройде орієнтовно у квітні-травні.