Науково-практичний семінар «Формування громадянської позиції при викладанні дисциплін в закладах освіти засобами української літератури»

28 травня відбувся заключний етап науково-практичного семінару «Формування громадянської позиції при викладанні дисциплін в закладах освіти засобами української літератури». Модераторкою заходу виступила професорка кафедри початкової освіти педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З вітальним словом до учасників звернулися – Юрій Миколайович САФОНОВ, доктор економічних наук, професор, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Микола Павлович ХОМЕНКО, заступник директора ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», Тетяна Миколаївна АНТОНЮК, голова Всеукраїнської спілки голів обласних (міських) методичних об’єднань викладачів української філології закладів фахової передвищої освіти та провідних фахівців галузі, заслужений працівник освіти, викладач-методист Чернівецького індустріального фахового коледжу, ідейний натхненник семінару. Для обговорення важливих тем літераутрної освіти було вибрано формат зустрічі-дискусії з письменниками: Тетяною Белімовою, кандидаткою філологічних наук, доценткою Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Віктором Крупкою, кандидатом філологічних наук, доцентом Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Богданом Томенчук, освітянином, лауреатом Народної премії імені Тараса Шевченка, почесним професором Прикарпатського національного університету, директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Автори розповіли присутнім про власний досвід проживання та осмислення війни, розмірковували над тим, чи змінилася література після 24 лютого 2022 року та як саме. Не раз наголошували, на важливості саме художнього слова, адже воно своєю щирістю, гостротою, ніжністю викликає більше довіри, аніж новини. Тетяна Белімова розповіла про роль та значення українського письменника як рупора війни закордоном, про функціонування поняття «комбатантська література», про рівні оприсутнення теми війни у художній літературі та літературі нонфікшн. Віктор Крупка поділився педагогічним досвідом викладання сучасної літератури та впровадження воєнної літератури в освітній процес, про принципи роботи з такими текстами. Богдан Томенчук розмірковував над тим, якою література буде після війни, наголосивши, що важливим є продовження тих тем, які розробляються зараз, а також розуміння того, що українське художнє слово завжди на часі.

Також запрошені автори зачитали свої твори, створені під час війни.