У Яворівському ліцеї імені Петра Лосюка Косівської міської ради Івано-Франківської області відбувся ХХІV зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини. До Яворова поділитися своїми талантами прибуло понад 200 учнів, 103 керівники дослідницьких робіт з 6 районів та 22 територіальних громад Гуцульщини. Організатором зльоту виступає Гуцульська освітянська рада, яка функціонує з 1991 року.
Головною метою заходу є: підтримка талановитих школярів, ознайомлення їх з усіма частинами Гуцульщини – галицькою, буковинською, закарпатською, збереження традицій рідного краю та їх популяризація серед молодого покоління гуцулів.
У пам’ять про багаторічного директора школи, Народного вчителя України, кандидата педагогічних наук Петра Лосюка на фасаді ліцею, у якому працював знаний педагог на славу Гуцульщини та в ім’я розквіту гуцульської школи відкрили та освятили меморіальну дошку.
Під час роботи зльоту працювало сім секцій: мовно-літературна, соціально-гуманітарна, секції STEM, секція духовності і моралі, мистецька секція, знані постаті Гуцульщини та «Життєвий і бойовий шлях воїнів-Героїв нашого краю», на яких понад 200 учнів з гуцульського краю презентували й захищали свої науково-дослідницькі та творчі проєкти.
Журі, яке очолила Інна Червінська, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, й до складу якого входили керівники ліцеїв та гімназій, відомі митці краю, висококваліфіковані вчителі та мистецтвознавці, було нелегко визначити найкращі роботи. Та все ж перемогу здобули найкращі. Дві роботи учасників зльоту, які визнані як інноваційні, відзначено спеціальною відзнакою Лабораторії, а їх автори й керівники отримають спеціальні призи.
У рамках роботи зльоту гуцульська освітянська рада провела на базі ліцею засідання, на якому підвела підсумки своєї роботи за минулий рік, окреслила подальші плани, визначила завдання на перспективу. У своєму звернені до гуцульської освітянської ради Інна Червінська висловила пропозицію, щоб на майбутнє визначитися з відзнаками для педагогів – керівників найкращих робіт учасників зльоту.
Члени ради вшанували пам’ять педагога Петра Лосюка, відвідали з екскурсією зелену садибу «Валило» знаної майстрині ліжникарства Світлани Павлюк.
Під час роботи Зльоту здобувачі освіти та їх наукові керівники мали змогу оглянути виставку та взяти участь у численних майстер-класах, які працювали в ліцеї.
Підсумовуючи роботу фестивалю, Інна Червінська зазначила, що всіх учасників зльоту сьогодні об’єднав Яворівський ліцей, унікальний заклад освіти, який багатий своєю історією, етнокультурними традиціями, які започаткував Петро Лосюк, Народний учитель України, багаторічний директор цієї гуцульської школи, і які сьогодні успішно підтримує і розвиває – директорка ліцею – Вікторія Лосюк.
Під час перегляду презентації про Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника учні мали можливість ознайомитися з освітніми професійними програмами, почути про підтримку творчих і талановитих студентів, про призначення іменних стипендій та багато цікавого про роботу знаного в Україні та за її межами ЗВО.
Щиро вдячні Яворівському ліцею за гостинність, керівництву Косівської громади – за підтримку, а Збройним Силам України – за можливість жити й творити на рідній землі!