Гостьова лекція Наталії Марченко

   29 квітня для студентів Педагогічного факультету  та Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спеціальностей “Початкова освіта ” і “Дошкільна освіта” гостьову лекцію “Поліфонія біографічного простору в українській книжці-життєписі для дітей” прочитала  кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського,  бібліографиня Центру дослідження книги та читання 
   Національної бібліотеки України для дітей, письменниця Наталя Марченко. Як зазначила організаторка заходу, докторка філологічних наук, професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Тетяна Качак, саме Наталія Марченко сьогодні є однією з провідних дослідників дитячої літератури і дитячої книжки. Про це свідчать не тільки її наукові праці, а й огляди, рецензії, відгуки, численні матеріали про дитячу літературу та вебресурс “КЛЮЧ”. Студенти мали чудову нагоду більше дізнатися про особливості біографічних видань для дітей, концепцію авторської моделі біографічної реконструкції, яку розробила і поклала в основу своєї книжки “Тато мій Петлюра” запрошена лекторка.
   Наталія Марченко запропонувала надзвичайно цікаве й ґрунтовне висвітлення теми, аргументовану класифікацію біографічних  наративів, порівняння різних  біографічних видань, аналіз принципів структурування інформації у книжці-життєписі й  колоритну  презентацію сучасних біографічних книг для дітей. 
     До заходу долучилася дослідниця дитячої літератури, кандидатка філологічних наук,  доцентка Херсонського державного університету Ольга Горбонос, яка високо оцінила результати наукових досліджень Наталії Марченко і заакцентувала на важливості порушеної теми особливо для майбутніх педагогів. 
    Лекцію проведено у межах вивчення дисциплін “Дитяча література та методика навчання літературного читання”, “Дитяча література”, “Теорія і методика мовно-літературної освітньої галузі “
   (Викладачі: Тетяна Качак, докт. філол. наук, професор;  Лариса Круль, канд пед. наук, доцент; Людмила Ликтей, канд пед. наук, викладач-методист).