20 травня у Центрі інноваційних освітніх технологій “PNU EcoSystem” відбувся воркшоп для студентів Педагогічного факультету від його випускників “Сучасна освіта: єдність поколінь учителів”. Це унікальний захід – синергія педагогічного досвіду та інновації, креативу та інтерактиву, продуктивна комунікація та співпраця задля професійного зростання.
Організаторка заходу кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Тетяна Близнюк, пригадуючи студентські часи випускників, заакцентувала на тогочасних методах, формах роботи на заняттях, творчих проєктах і порівняла їх із сучасним освітніми трендами. Зазначила, що навчання завжди цікаве й продуктивне, якщо організовувати його творчо, натхненно, реалізовуючи найсміливіші педагогічні ідеї та інновації.
Привітала випускників та студентів завідувачка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій, докторка педагогічних наук, професорка Руслана Романишин. Вона зазначила, що саме університет дає основу для успішної педагогічної кар’єри, з навчання і практики формується досвід, яким сьогодні діляться наші випускники, а в майбутньому ділитимуться теперішні студенти.
Про свій шлях професійного зростання розповіли випускники Педагогічного факультету- Ірина Малярчук, учителька вищої категорії Міжнародної школи онлайн “Гранд Експо” та Христина Братина, учителька початкових класів Івано-Франківського ліцею 11.
Христина презентувала авторську методику інтегрованого навчання в початковій школі, продемонструвала її результати на прикладі навчальних занять у своєму класі.
Ірина Малярчук провела інтерактив з п’ятьма студентськими командами, які працювали з кейсом “Герб України як символ волі та єдності”, творчими картками “Пульс життя “, картками для розвитку множинного інтелекту “Слова і сенси “, проводили гру для аналізу фільмів “Анімасфера”, проходили етапи WOW уроку з фінансової грамотності. У результаті активної комунікації учасників команд, творчого вирішення завдань, генерування ідей та їх візуалізації в сервісах Canva і Padlet , студенти 1, 3 і 4 курсів спеціальності “Початкова освіта” презентували цікаві освітні проєкти. Вони також проаналізували запропоновані методи й форми роботи в групах крізь призму трьох основних критеріїв – цінності, традиції, інновації.
Етап рефлексії провела докторка філологічних наук, професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Тетяна Качак, яка підсумувала результати опитування учасників воркшопу і визначила, які саме методичні кейси студенти вважають продуктивними в сучасній школі; які виклики потрібно долати педагогам, щоб налагодити співпрацю між поколіннями. Студенти також вибрали теми, які б вони хотіли опрацювати на наступних воркшопах, адже цим заходом започатковано нову традицію активної взаємодії випускників та студентів Карпатського національного університету імені Василя Стефаника. Разом творимо освіту майбутнього – у повазі, взаємодії та єдності!
Воркшоп для студентів Педагогічного факультету від його випускників “Сучасна освіта: єдність поколінь учителів”
