МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ В ДЕРЖАВНІЙ АКАДЕМІЇ ПРИКЛАДНИХ НАУК У ХЕЛМІ, РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА

    У період з 28 квітня по 6 червня 2025 р. завідувач  кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника Руслана Романишин та професори кафедри Галина Русин і Марія Оліяр пройшли міжнародне стажування в Державній академії прикладних наук у Хелмі обсягом 180 год. (6 кред.) на тему  «Сучасні методи навчання та інноваційні технології у вищій освіті: європейський досвід». Стажування відбувалося в рамках Договору про співпрацю між названими університетами, що охоплює навчально-освітню, науково-дослідну, інформаційну та культурну діяльність у межах двох інституцій.

  Загалом тісна співпраця викладачів кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Прикарпатського університету і кафедри педагогіки Державної академії прикладних наук у Хелмі триває вже більше 15 років, результатом якої є взаємні наукові публікації, організація спільних наукових конференцій, семінарів, круглих столів, співробітництво у сфері організації та проведення студентських практик, наукові стажування тощо.

  Під час стажування викладачі кафедри  мали змогу ознайомитися з особливостями, інноваційними технологіями й методами організації освітнього процесу в Державній академії прикладних наук у Хелмі, підготували до друку матеріали до спільної українсько-польської монографії «Актуальні соціальні проблеми в Польщі та Україні. Сучасні тенденції в соціальній роботі та педагогічній практиці», організували й провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Молодь і освіта в умовах викликів 21 століття»,  підготували студентів педагогічного факультету Прикарпатського університету  Софію Луцик  (тема  «Інтегроване навчання як стратегічнй напрям розбудови Нової української школи», науковий керівник   проф. Марія Оліяр), Христину Крамар  (тема «Формування критичного мислення у молодших школярів засобами STEM-технології», науковий керівник проф. Галина Русин), Марію Турелик (тема «Дисграфія в учнів початкових класів як наукова проблема», науковий керівник проф. Руслана Романишин) до участі в  III міжнародній студентській конференції «Zjednoczeni nauką», яка відбулася 11 червня 2025 р. в Хелмі.

  Загалом досвід, здобутий під час стажування, є цінним та корисним для подальшого вдосконалення методів і технологій освіти й виховання студентської молоді, а також для зміцнення й розширення співпраці в межах науково-дослідної роботи.

 Висловлюємо глибоку вдячність керівнику відділу міжнародних відносин Державної академії прикладних наук у Хелмі Зигмунту Гардзінскі та доктору педагогіки, старшому викладачеві кафедри педагогіки Галіні Бейгер за всебічне сприяння в організації і проходженні стажування.