28-29 вересня викладачі кафедри початкової освіти професорка Тетяна Качак і доцентка Тетяна Близнюк взяли участь у Міжнародній онлайн-конференції, організованій науковцями Центру молодіжної літератури та культури Вроцлавського університету «Crossing Expertise Divides Co-creation of Knowledge across Institutions and Communities of Children’s Culture».
Учасники з різних країн світу розкрили проблеми, пов’язані з дослідженням дитячої літератури, використанням ефективних критичних методологій, практикуванням різних підходів й способів читання та інтерпретації. Цінними були презентації, спрямовані на аналіз й дослідження національних дитячих літератур. Автори висвітлювали результати реалізованих проєктів, як наприклад, «Re-collecting Irish Childhoods: (In)Tangible Outcomes from the Collecting Childhood Research Project» Jane Suzanne Carroll (Trinity College Dublin), Ciara Aoife O’Siorain (The Museum of Childhood Ireland) з Ірландії. Погляди дітей, молодіжні онлайн-простори, діяльність різних інституцій та громадських організацій у об’єднанні зусиль у функціональному й дослідницькому полях дитячої літератури й культури – предмет осмислення та дискусій.
Оригінальні дослідження книг-картинок та різножанрової літератури для дітей з використанням особливих оптик і акцентів запропонували Julie McAdam (University of Glasgow), Evelyn Arizpe (University of Glasgow), Nina Goga (Western Norway University of Applied Sciences), Justyna Deszcz-Tryhubczak (University of Wrocław).
Науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Тетяна Качак і Тетяна Близнюк презентували результати дослідження на тему «Ukrainian Children’s Literature and Reading during the War», заакцентували на тенденціях розвитку української дитячої літератури, специфіці тематики й поетики адресованих дітям книг, які видані у час війни. Окрему увагу приділили ролі бібліотек у розвитку дитячого читання в умовах війни, важливості проєктів, спрямованих на підтримку українських дітей як в Україні, так і за кордоном.