Профорієнтаційну роботу у рамках STEAM-фестивалю провели викладачі кафедри початкової освіти

24 жовтня у Івано-Франківську Центром освітніх інновацій (директор Марія Починок) організувано V Всеукраїнський STEAM-фестиваль “STEAM-HUMAN FOR PEACE: сила розуму й добра заради людства”. Захід проводиться щорічно з метою популяризації інноваційних освітніх технологій та STEАM-проєктів, пошуку та підтримки перспективного досвіду STEАM-освіти, творчих і наукових проєктів здобувачів освіти заради миру, безпеки й добра, створення умов для формування й розвитку інтелектуального потенціалу школярів, поширення кращого педагогічного досвіду, підвищення рівня фахової майстерності педагогічних працівників закладів освіти усіх рівнів.

Прикарпатський університет на фестивалі представляли кілька кафедр і Центр інноваційних освітніх технологій «PNU-Eco System». Команди  викладачів і студентів презентували новітні STEАM-розробки, можливості в ІТ-сфері, проводили для учнів майстер-класи і тренінги.

У межах заходу викладачами кафедри початкової освіти Оленою Будник, Тетяною Качак,  Тетяною Близнюк й Інною Червінською проведено профорієнтаційну роботу зі школярами ЗСО Івано-Франківська, Коломиї, Калуша та інших сіл і міст об’єднаних територіальних громад області. Креативні, розумні, допитливі ліцеїсти мали змогу ознайомитися з освітніми інноваціями, які практикують викладачі Педагогічного факультету. Особливо зацікавила майбутніх абітурієнтів можливість вивчення різних дисциплін з використанням конструкторів Лего, окулярів віртуальної реальності, планшетів та інших технічних засобів. Вони спробували працювати з деякими цифровими ресурсами, ігровими додатками, які опановують студенти спеціальності «Початкова освіта» під час фахової підготовки у нашому університеті.

У спілкуванні з ліцеїстами викладачі з’ясували, якими є їхні пріоритети у виборі майбутньої професії, розповіли про переваги навчання на Педагогічному факультеті й перелічили усі можливості, які відкриваються для студентів, продемонстрували презентацію спеціальностей, за якими проводиться підготовка майбутніх фахівців.

«Навчатися з використанням таких гаджетів і програм, з якими ми щойно ознайомилися, круто й цікаво. Ніколи не думали, що вчитель початкової школи теж працює так багато з ІТ-технологіями», – зізналися учні Коломийського ліцею № 9.

Ліцеїсти переглянули Студентський путівник й отримали усі необхідні покликання та контакти для кращого ознайомлення з університетом, його структурою, освітніми програмами, особливостями роботи студентських організації, діючими програмами мобільності та іншими аспектами навчання у ПНУ імені Василя Стефаника.