Гостьова онлайн-лекція польського професора Войцєха Валята

7 травня 2024 року аспіранти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) разом із гарантом програми професоркою Оксаною Цюняк взяли участь у відкритій онлайн-лекції на тему: «Чи можна побудувати ідеальну систему освіти на основі найкращих рішень, які використовуються в інших країнах?» професора кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика педагогічного факультету, доктора гуманітарних наук в галузі педагогіки, професора Жешувського університету (Республіка Польща) Войцєха Валята.

Доповідач проаналізував системи освіти Фінляндії, Гонконгу, Сінгапуру, Японії, Південної Кореї, Швеції, Нової Зеландії, Нідерландів, Канади, Швейцарії, Австралії та Німеччини; запропонував кращі освітні практики, інноваційні методи, форми навчання і виховання, які доцільно упроваджувати у сучасних університетах.

Професор Войцєх Валят представив «Системну модель компетентностей вчителя для школи майбутнього», яка включає «школу індустріального суспільства», «школу інформаційного суспільства» та «школу майбутнього», а також виокремив компетенції вчителя у школі майбутнього, детально висвітлив особливості кожної із згаданих шкіл.