У сучасному суспільстві тютюнокуріння є поширеною звичкою серед різних груп населення, зокрема, серед студентів, підлітків і навіть дітей. У молодому віці, коли формуються стійкі звички, особливо легко стати залежним від нікотину. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку від захворювань, спричинених тютюнокурінням, помирає понад 8 мільйонів людей. Поширення електронних сигарет і пристроїв для нагрівання тютюну створює додаткову загрозу, оскільки багато молодих людей вважають їх менш шкідливими, що, на жаль, не відповідає дійсності. Тому, профілактика тютюнокуріння серед молоді має важливе значення для збереження здоров’я майбутніх поколінь.
31 жовтня студенти групи ПО-21 спеціальності «Початкова освіта» обговорили актуальні проблеми популяризації і дотримання здорового способу життя та боротьби із шкідливими звичками, зокрема, тютюнокурінням. Кураторка групи професорка кафедри пчаткової освіти та освітніх інновацій Оксана Цюняк ознайомила здобувачів вищої освіти із Наказом МОН №855 «Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і запровадження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді», Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», а також Наказом №896 «Про заборону куріння в приміщеннях та на території університету».
Під час обговорення студенти детально розглянули питання: як нікотин впливає на організм, особливо в молодому віці, і чому так легко стати залежним. Другокурсники поділилися власними думками щодо запобігання курінню серед студентської молоді; про необхідність постійної обізнаності щодо шкідливих наслідків куріння; дійшли висновку, що нікотин і токсини, що містяться в сигаретах, негативно впливають на розумову активність, погіршуючи пам’ять і здатність до засвоєння інформації, Крім того, куріння у молодому віці підвищує ризик розвитку хронічних захворювань, таких як хвороби дихальної системи, серцево-судинні захворювання та рак, які можуть розвинутися в майбутньому.
Усвідомлення наслідків тютюнокуріння, посилення просвітницької роботи та впровадження програм для запобігання і відмови від куріння в студентському середовищі є важливими кроком для поліпшення їхнього фізичного та психологічного стану і дотримання правил активного способу життя.
Сподіваюся, що такі обговорення сприятимуть формуванню здорових звичок у наших студентів.